KALENDER FOR 2017-18

August

Søndag d. 20. august kl. 15.00 – Skolestart

Mandag d. 21. august – onsdag d. 23. august – Introdage

Torsdag d. 24. august – torsdag d. 24. august -  Linjedag

Fredag d. 25. august – fredag d. 25. august - Introdag

Lørdag d. 26. august – søndag d. 27. august – Bliveweekend

 

September

Fredag d. 8. september - Ungdomsfolkemøde

Onsdag d. 13. september – fredag d. 15. september – Teambuildingtur

16. september – 18. september – lang weekend – retur skolen kl. 19.00 -21.00

Lørdag d. 23. september – Bliveweekend og forældredag (10.00-16.00)

Søndag d. 24. september – Efterskolernes dag – åbent hus

 

Oktober

Mandag d. 9. oktober - Karakter

Tirsdag d. 10. oktober – 12. oktober - Linjedage

Fredag d. 13. oktober – Spas og Spand

Lørdag d. 14. oktober – søndag d. 22. oktober – Efterårsferie

Torsdag d. 26. oktober – Spil Dansk dag

Fredag d. 27. oktober – Optagelsessamtaler – Nye elever 18/19

 

November

Mandag d. 6. november – 10. november  -  UTOPIA

Torsdag d. 23. november - Kontaktgruppedag

Mandag d. 27. november – Brobygning samt Obligatorisk Selvvalgt Opgave (OSO)

Tirsdag d. 28. november – Brobygning samt Obligatorisk Selvvalgt Opgave (OSO)

Onsdag d. 29. november – Brobygning samt Obligatorisk Selvvalgt Opgave (OSO)

Torsdag d. 30. november – Brobygning Obligatorisk Selvvalgt Opgave (OSO)

Fredag d. 1. december – Brobygning Obligatorisk Selvvalgt Opgave (OSO)

 

December

Mandag d. 11. december – Julevolley

Fredag d. 15. december – Fagudtalelser/parathedsvurdering

Torsdag den 21. december – Lysfest

Fredag d. 22. december – Spas og Spand

Lørdag d. 23. december – 3. januar - juleferie  

 

Januar

Søndag d. 7. januar – Ankomst fra juleferie kl. 19-21

Onsdag d. 10. januar – Efterskolernes dag - Åbent Hus  

Torsdag d. 11. januar – Forældreaften

Fredag d. 19. januar – Optagelsessamtaler nye elever 18/19

 

Februar

Søndag d.4. februar – fredag d. 9. februar - Skilejrskole

Lørdag d. 10. februar – Vinterferie starter

Søndag d. 18. februar – Ankomst fra vinterferie kl. 19-21

 

Marts

Mandag d. 5. marts – Linjedag

Tirsdag d. 6. marts – Linjedag

Onsdag d. 7. marts – Linjedag

Torsdag d. 8. marts – Linjedag

Fredag d. 9. marts – Linjedag/ Forestilling musik/teater aftenarrangement

Mandag d. 26. marts – projektuge

Tirsdag d. 27. marts – projektuge

Onsdag d. 28. marts - projektuge

 

April

Onsdag d. 18. april – torsdag d. 19. april – Linjedage

Fredag d. 20. april – lørdag d. 21. april - Bryllupsweekend

Mandag d. 30. april - Standpunktskarakterer

 

Maj

Onsdag d. 2. maj – Skriftlig dansk prøve

Torsdag d. 3. maj – Skriftlig matematik prøve

Fredag d. 4. maj – Skriftlig tysk prøve

Mandag d. 7. maj – Skriftlig engels prøve

Tirsdag d. 8. maj – Skriftlig tysk prøve

Tirsdag d. 15. maj – Nye Elevers Aften

Tirsdag d. 22. maj - Musikfestival

Onsdag d. 30. maj – Kortfilm - aftenarrangement

 

Juni

Fredag d. 1. juni – 22. juni – Mundtlig prøveperiode

Søndag d. 24. juni - Galla

Mandag d. 25. juni – Ud i det blå

Tirsdag d. 26. juni – Spas og Spand

Onsdag d. 27. juni – Kontaktgrp.dag

Torsdag d. 28. juni – Spas og Spand

Fredag d. 29. juni – Outrotur

Lørdag d. 30. juni – Dimission kl. 11-15